Oferta wirtualnego biura

Wirtualne biuro dla spółek

Cena dla spółek wynosi 50 zł netto miesięcznie.
Przyjmowane są wszelkiego rodzaju spółki, czyli prosta spółka akcyjna, spółka z o.o., spółka komandytowa, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowo-akcyjna. W związku z programem Polski Ład zalecamy naszym klientom zgłaszanie się właśnie ze spółką a nie z działalnością gospodarczą. ZUS nawet od jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ma szansę być mniejszy niż ZUS z działalności gospodarczej. W zasadzie to program Polski Ład skazuje działalność gospodarczą tylko na prowadzenie jej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W związku z tym działalność gospodarcza będzie mogła być prowadzona tylko na niewielką skalę a najlepiej wtedy, gdy nie będzie generowała żadnych kosztów. Koszty zazwyczaj nie są generowane w działalnościach usługowych, ale dopóki nie zatrudni się pracowników i nie posiada się dużego biura. W przypadku naszego wirtualnego biura nie ma na przykład mowy, by było ono prowadzone na wspomnianym ryczałcie, gdyż wirtualny sekretariat to właśnie dwóch pracowników a do tego dochodzą duże lokale w centrum Warszawy oraz wyposażenie tych lokali. Przykładowo serwis kserokopiarki wraz z wymianą kilku zużytych części potrafi kosztować 1000 zł. Nie da się więc rozliczać ryczałtem od przychodu, gdyż koszt taki nie wpływa na wysokość podatku, co po prostu nie jest sprawiedliwe, gdyż podatek od prowadzenia firmy powinien być jednak skorelowany z osiąganym dochodem.

Wirtualne biuro dla działalności gospodarczej

Cena dla działalności gospodarczej wynosi 70 zł netto miesięcznie.
Różnica w cenie pomiędzy spółką a działalnością bieże się z innego określenia siedziby firmy przy tych dwóch typach prowadzenia działalności gospodarczej. Przy spółce z o.o. jest rzeczą bardzo naturalną, iż siedziba spółki może być oddzielona od miejsc prowadzenia działalności. Naszym zdaniem jest to nawet bardzo uzasadnione biznesowo. Wpisywanie adresu np. magazynu jako adres siedziby spółki jest o tyle problematyczne, że magazyn będzie podlegał częstej zmianie - raz może być za duży a innym razem za mały. Gdy spółka zaprzestanie chociażby chwilowo swojej działalności to magazyn nie będzie w ogóle jej potrzebny i sprawny prezes spółki powinien taki koszt móc szybko uciąć. Przy działalności gospodarczej osoby fizycznej mamy do czynienia de facto z głównym miejscem wykonywania działalności. Urzędnicy skarbowi interpretują jednak przepisy na korzyść podatnika i działalność gospodarcza w Polsce traktowana jest jak jeszcze jeden rodzaj firmy a więc dopuszcalne jest, by taka firma miała siedzibę. Zresztą działalności gospodarczych nie można wrzucać do jednego worka. Jest szereg działalności, które wykonywane są tylko i wyłącznie u klientów np. cała branża budowlana i serwisowa, więc siedzibą takiej działalności nie będzie dom jakiegoś klienta tylko na przykład wirtualne biuro, gdzie działalność też jest wykonywana w postaci spotkań z osobą, która chce zlecić wybudowanie domu. Warto podkreślić, iż spotkania w salach konferencyjnych należących do wirtualnego biura to też jest wykonywanie działalności gospodarczej. Nie są to spotkania towarzyskie lecz omawianie różnych zagadnień albo z klientem, albo ze wspólnikiem czy pracownikiem lub współpracownikiem.

Wirtualne biuro dla fundacji i stowarzyszeń

Cena dla fundacji i stowarzyszeń wynosi 40 zł netto miesięcznie.
Fundacje i stowarzyszenia są bardzo mile widziane pod adresem wirtualnego biura. Są to inicjatywy oddolne, zakładane z potrzeby, której nie dało się w żaden inny sposób zaspokoić, gdyż na rynku nie było usług danego typu lub były one bardzo drogie. Stowarzyszenia często dotyczą osób, które ukończyły np. te same studia lub wykonują ten sam zawód. Obecnie w Polsce dużo też mówi się o tzw. fundacjach rodzinnych. Jeden z warszawskich prawników, Grzegorz Baran, poleca co prawda fundacje w Lichtensteinie z przebywającym na stałe tam powiernikiem, aczkolwiek w tym miejscu należałoby dopytać o konkrety właśnie prawnika pana Grzegorza Barana, prowadzącego kancelarię Baran & Pluta. Temat fundacji rodzinnych jest także podnoszony w naszym kraju, wraz z bogaceniem się społeczeństwa i niestety również jego starzeniem się. Wybór jurysdykcji Polska czy Lichtenstein polegać będzie najprawdopodobniej na sprawdzeniu jaki konkretnie majątek jesteśmy w stanie do takiej fundacji wnieść oraz dodatkową kwestią jest to, że zarządzać naszmym majątkiem ( tym w fundacji ) będzie powiernik z Lichtensteinu a nie my sami z Polski. Na pewno wielu osobom taki fakt nie będzie odpowiadał, w szczególności jeśli chodzi o zarządzanie akcjami, ale już posiadając gotówkę, obligacje czy nieruchomości nie zabardzo trzeba tym zarządzać aktywnie, więc jest to zapewne bardziej do przyjęcia. Powiernikiem takiej fundacji jest adwokat, a więc osoba zaufania publicznego, która najprawdopodobniej nie zawinie się wraz z majątkiem, gdyż po prostu zarabia na byciu powiernikiem.

Jesteśmy członkiem zrzeszenia biur wirtualnych z centrum Warszawy, do którego należy także inne wirtualne biuro biurowirtualnewarszawa.pl