e-Office

Pandemia koronawirusa znacząco przyspieszyła wszelkiego rodzaju cyfryzację, digitalizację i informatyzację. Pojawił się trend mieszkania z dala od centrum miasta, w małym domu o metrażu mieszkania, ale za to z dużym ogrodem. Ciężko jest jednak umiejscawiać siedzibę spółki czy działalności gospodarczej, w miejscu, którego nikt nie może znaleźć w nawigacji. Ponadto wpis siedziby spółki do KRS jest jawny i ochoczo przepisywany przez liczne serwisy internetowe. W związku z tym lepiej spółkę zarejestrować nie pod adresem własnego zamieszkania, ale w taki sposób, by mieć dostęp do spływającej do niej korespondencji oraz móc wejść pod adres siedziby spółki gdyby zaszła taka potrzeba.

Siedziba w dzielnicy Warszawa Śródmieście

W Warszawie mamy 18 dzielnic. Niektóre z nich są bardziej znane statystycznemu mieszkańcowi Polski, inne mniej. Mało kto słyszał o dzielnicy Rembertów, Wesoła czy Wawer, natomiast powszechnie znane są Mokotów, Praga czy Żoliborz. Część dzielnic ma typowo mieszkaniowy charakter np. Bemowo a inne znane są z powierzchni biurowych np. Mordor, czyli Służewiec. Wszyscy w Polsce kojarzą natomiast dzielnicę centralną, centrum, czyli Śródmieście, gdyż każdy chociaż raz w życiu przejeżdzał pociągiem przez Dworzec Centralny i każdy widział chociaż raz w telewizji Pałac Kultury. Ogólnopolska telewizja obecnie bardzo często w programach informacyjnych pokazuje panoramę Warszawy złożoną z wysokich drapaczy chmur. Biurowce te znajdują się właśnie w centrum Warszawy, czyli w dzielnicy Śródmieście oraz w częsci dzielnicy Wola od strony Śródmieścia. To właśnie pośród nich możesz mieć siedzibę spółki wykorzystując wirtualne biuro.

Rejestracja i prowadzenie spółki

Wirtualne biuro to adres do rejestracji i utrzymywania spółek różnych typów, działalności gospodarczych, fundacji czy stowarzyszeń. Podając adres biura wirtualnego w KRS jest to także adres do wystawiania i otrzymywania faktur oraz adres do korespondencji. W przypadku korespondencji adres ten to wirtualny adres jak skrytka pocztowa, ale wirtualne biuro to outsourcing siedziby firmy. Sprawy spółki kapitałowej lub osobowej są pod tym adresem zarówno prowadzone jak i reprezentowane. Oznacza to, że pod adresem biura wirtualnego wspólnicy spółki raz do roku podejmują kluczowe decyzje np. czy prowadzić dalej spółkę czy może ją rozwiązać, czy zwiększyć kapitał spółki a może wypłacić dywidendę.

Organizacja biura i firmy

Aby dało się pod adresem siedziby zwoływać i przeprowadzać zgromadzenia wspólników lub posiedzenia zarządu istnieje konieczność odpowiedniej organizacji przestrzeni wirtualnego biura. Nie wystarczy więc warszawski adres wpisany do KRS. Pod adresem biura muszą być odpowiednio wyposażone sale, czynny sekretariat oraz niezawodny sprzęt biurowy renomowanej firmy - ksero, drukarka, skaner, laptopy. Również lokalizacja ma znaczenie. Warszawa na tle Polski to bardzo duże miasto i dojazd komunikacją publiczną z Dworca Centralnego na Bemowo trwa 50 minut. Jeśli zarząd spółki lub wspólnicy pochodzić będą z innego miasta i dojadą pociągiem na Dworzec Centralny to nie ma mowy o tym, by musieli jeszcze wsiadać w jakąś komunikację i jechać gdzieś 50 minut. Wirtualne biuro musi być na wyciągnięcie ręki, być usytuowane tuż obok Dworca Centralnego.

Jesteśmy członkiem zrzeszenia biur wirtualnych z centrum Warszawy, do którego należy także inne wirtualne biuro biurowirtualnewarszawa.pl