Najczęściej zadawane pytania

Czy wirtualne biuro jest legalne ?

Wirtualne biuro nie tylko, że jest legalne, ale też osadzone w prawie. Definicja znajduje się w Ustawie z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, gdyż wirtualne biura pod nią podlegają. Po spełnieniu wymogów tej ustawy oraz Rodo i wszelkich innych ogólnych zasad prowadzenia działalności gospodarczej, wirtualne biuro jest legalne i może przyjmować dowolną ilość klientów. Trend współdzielenia zasobów jest zresztą w ostatnich czasach bardzo modny. Odbywa się walka o klimat. Zdecydowanie lepiej jest, by siedziby wielu firm były w jednym miejscu, co zapewnia znaczne ograniczenie zużycia wody, prądu czy generowanie odpadów. Do tego samego prowadzi też rozpowszechnianie pracy zdalnej. Brak dojazdów do pracy to mniejsze zużycie energii, ale też mniejsze zużycie samochodu a niestety wyprodukowanie samochodu daje emisję wielu ton CO2. Należy więc skończyć z tezami wygłaszanymi przez urzędniczki urzędu skarbowego, że zarząd spółki powinien siedzieć w siedzibie, gdyż niestety taka ekonomia sprzed 50 lat jest nie do utrzymania na przyszłość. Zarząd spółki i inni przedsiębiorcy powinni dojeżdzać do siedziby firmy jak najrzadziej i zarządzać spółką poprzez zapoznawanie się z korespondencją wpływającą do spółki, zdigitalizowaną do plików PDF.

Jak wybrać najlepsze wirtualne biuro ?

Potencjalni klienci szukający wirtualnego biura bardzo często nie zwracają na nic uwagi, zachowując się tak, jak emeryt zanoszący całe swoje oszczędności do Amber Gold. Ciężko jest oczywiście prześlwietlić przedsiębiorcę prowadzącego biuro wirtualne, ale bez trudu można prześwietlić stan prawny lokalu. Otóż obecnie w Warszawie jedno z biur wirtualnych prowadzone jest w nieruchomości, którą zamierza sprzedać syndyk masy upadłościowej a z kolei inne to pełna własność, gdzie właścicielem jest ta sama osoba, która prowadzi wirtualne biuro. Od razu widać różnicę. Jedno wirtualne biuro może zniknąć z rynku a inne najprawdopodobniej będzie bez problemu funkcjonowało przynajmniej 10 lat, jeśli nie 20. Sprawa takiego podejścia do wyboru wirtualnego biura jest bardzo ważna, gdyż adres wirtualnego biura podawany będzie jako adres siedziby spółki w KRS. W KRS istnieje domniemanie prawdziwości zamieszczonych tam danych, wobec tego spółka będzie odpowiedzialna za odbiór korespondencji z adresu siedziby a jeśli by jej nie odbierała to i tak wszelkie decyzje administracyjne zawarte w korespondencji wejdą w życie. Wobec czego wirtualne biuro musi być tak wybrane, by adres do KRS był aktualny latami i by wirtualne biuro nieprzerwanie odbierało wszelką korespondencję dla danej spółki.

W którym mieście najkorzystniej jest mieć wirtualne biuro ?

Stolica jest tylko jedna i nazywa się Warszawa. Na tym wypadałoby zakończyć odpowiedź na pytanie. Zauważmy jednak, iż Warszawa ma wiele dzielnic. Warto wybrać taką dzielnicę, która ma najwięcej powierzchni biurowej. Jeszcze 10 lat temu z biurami kojarzona była dzielnica Służewiec Przemysłowy. Dzielnica jednak poprzez słabe skomunikowanie z innymi częściami Warszawy zaczęła bardziej straszyć niż przyciągać. Zapewne świetnie pomimo tego by prosperowała, jednakże w Polsce wystąpił trwały brak rąk do pracy. Nagle po latach wysokiego bezrobocia pojawił się tzw. rynek pracownika. Wiele firm wynajmujących biura na Służewcu zdało sobie sprawę, że jeśli przeniosą siedzibę gdzieś blisko metra to będą mieli mniejsze braki kadrowe. Służewiec do dziś mieści wiele biurowców, ale są to już obiekty stare i ich najemcy nie mogą pochwalić się ani dobrym dojazdem, ani miejscami parkingowymi dla pracowników, ani co staje się coraz bardziej istotne ekologicznością używania samych obiektów. W czasie, gdy Służewiec tracił dawny blask w Śródmieściu i graniczącej z nim Woli powstały wielkie, spektakularne drapacze chmur. Jeden budynek ze Śródmieścia poprzez swoją wysokość zastępuje kilkanaście małych, starych biurowców z części Mokotowa, która oprócz nazwy Służewiec zyskała przydomek Mordor.

Jesteśmy członkiem zrzeszenia biur wirtualnych z centrum Warszawy, do którego należy także inne wirtualne biuro biurowirtualnewarszawa.pl