Promocje

Wirtualne biuro dla osoby spoza Polski

Wirtualne biuro dla osoby spoza Polski to konieczność, jeśli ciągle w Polsce ma niepozałtwiane różne sprawy lub celowo posiada tutaj majątek np. zespół mieszkań na wynajem. Majątek taki generuje korespondencję przychodzącą, którą ktoś musi na bieżąco odbierać i powiadamiać o niej zainteresowaną osobę. Oczywiście nikt spoza Polski nie będzie jechał po to by odbierać listy. Ciągłe powracanie do Polski nie tylko jest kosztowne, w dobie koronawirusa prawie niemożliwe, ale też powoduje konsekwencje podatkowe przy ustalaniu rezydencji podatkowej. Co prawda wszelkie podatki z wynajmu polskich nieruchomości muszą być płacone w Polsce, ale jeśli ktoś mieszka na stałe za granicą to być może będzie mógł płacić za granicą inne typy podatków np. z giełdy czy kryptowalut. W tym celu urzędy skarbowe badają rezydencję podatkową danej osoby a do jej zbadania liczy się miejsce zamieszkania, położenie członków rodziny oraz fakt czy podatnik ciągle powraca do Polski. Warto więc sprawy korespondencji zostawić dla wirtualnego biura i wszelką korespondencję gromadzić w postaci plików PDF. Pliki PDF są także łatwe do archiwizacji. Dokumenty papierowe zajmują miejsce i trzeba je przechowywać w zamykanych szafach metalowych, natomiast pliki PDF wirtualne biuro daje również w wersji zaszyfrowanej. Takie zaszyfrowane pliki można łatwo przechowywać, ewentualnie kupując cyfrową chmurę na ich kopię.

Promocja za przeniesienie 10 spółek do wirtualnego biura

Przedsiębiorcy bardzo często prowadzą spółki. Najczęstszą formą są spółki z o.o., czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki takie mogą być jednoosobowe lub mieć po kilku wspólników, wszystko zależy tak naprawdę od tego, kto wymyślił biznes. Obecnie prowadzenie firmy jako działalność gospodarcza odchodzi do lamusa. Dzieje się tak dlatego, że masa pracowników etatowych prowadziła działalność pracując tak naprawdę u jednego pracodawcy. Ponieważ takich osób nie dawało się masowo wychwycić to postanowiono podnieść podatki wszystkim prowadzącym działalność gospodarczą. Jedyną sensowną formą prowadzenia firmy są więc obecnie spółki z o.o., gdyż podatek dochodowy wynosi tam jedynie 9%. Przedsiębiorca, jeśli znajdzie sobie prezesa to nie będzie odpowiadał za sprawy spółki. Składka zdrowotna od jednoosobowej spółki z o.o. ma być nadal w 2022 roku składką o stałej wysokości a nie zależeć od dochodu firmy. Dzięki temu niezależnie czy spółka z o.o. będzie spółką jednoosobową czy też będzie miała wielu wspólników jest to najbardziej opłacalna forma działalności. Jest tak dlatego, iż przy działalności gospodarczej bardzo łatwo jest ustalić dochód osoby fizycznej prowadzącej działalność, oczywiście jeśli nie płaci podatku dochodowego od przychodu. W związku z tym składka zdrowotna od różnych sytuacji, w których nieznany jest dochód osoby fizycznej na całe szczęście jest składką stałą kwotowo. Nasze wirtualne biuro wychodząc na przeciw przedsiębiorcom posiadającym udziały w 10 spółkach i przenoszącym je pod adres wirtualnego biura proponuje zniżkę 25% od każdego czynszu za wirtualne biuro, od każdej zarejestrowanej na adresie wirtualnego biura spółki.

Promocja wirtualnego biura dla organizacji non profit

Dla fundacji, stowarzyszeń lub innych podobnych form organizacji o charakterze oddolnym, niezarobkowym proponujemy taką samą zniżkę jak dla przedsiębiorców przenoszących na adres wirtualnego biura 10 spółek. Zniżka bierze się z chęci wspomagania takich organizacji. Inicjatywy oddolne są bardzo istotnym czynnikiem wspomagania społeczeństwa obywatelskiego a to właśnie ten rodzaj społeczeństwa odróżnia nas jako Polaków od krajów takich jak Rosja, Białoruś czy Ukraina. Są to państwa, którym jednoznacznie ostatnie 30 lat po prostu nie wyszło. Białoruś jest państwem upadłym, w którym świetne zarobki ma tylko garstka ludzi ściśle związana z władzą a reszta po prostu cierpi nędzę. Ukraina ma większą grupę osób zamożnych, ale tam również są bardzo duże dysproporcje tj. zamożny jest miliarderem a zwykła osoba, jest dużo uboższa niż obywatel Unii Europejskiej. Tymczasem w Polsce istnieje klasa średnia i nie doszło póki co do znacznego rozwarstwienia społecznego. Na osiedlach z lat 70tych robi się remonty i montuje nowoczesne windy. Nie tworzą się slumsy. Ponieważ to między innymi fundacje i stowarzyszenia dbają o pomoc osobom uboższym, tym samym podciągając ich poziom życia w górę to wirtualne biuro ma dla tych podmiotów chociaż taką promocję.

Jesteśmy członkiem zrzeszenia biur wirtualnych z centrum Warszawy, do którego należy także inne wirtualne biuro biurowirtualnewarszawa.pl